WhatsApp
Yükleniyor...

Siteni Google’ Da Üst Sıralara Çıkarma

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Kurumsal Blog Siteni Google’ Da Üst Sıralara Çıkarma
19 Kasım 2023, 23:09 0 Yorum 23 Okuma

G Google aramalarında üst sıralarda yer alabilmek amacıyla takip etmeniz lüzumen adımlar bulunmaktadır. Bunlardan ilki derhal her yazıda okuduğunuz gibi SEO’ya ideal anahtar kelimeleri doğru bir şekilde belirleme etmek ve sitenize katmaktır. Güncel SEO gelişmelerini takip etmek ve sitenizde revizyonlar gerçekleştirme da üst sıralara yerleşmenizi sağlayacaktır. Eğer uyguladığınız bir teknik sitenizdeki organic trafiği artırma konusu ile ilgili yararsız olduysa bu teknik üstünde daha çok durmanıza lüzum yoktur ve vazgeçmelisinizdir. Son olarak SEO sıhhat hali ölçümlerinin de sıksık yapılması sitenizdeki başarıyı artıracaktır.

Google da üst sıralara çıkma uzman

Google aramalarında üst sıralarda yer alabilmek amacıyla bir eksperden yardım alabilmek istiyorsanız bu şahıs muhakkak SEO uzmanı olmalıdır. SEO eksperleri sitenizin aranan kelimelerle en iyi şekilde eşleşmesini sağlamakla işe başlarlar. SEO konusu ile ilgili uzmanlaşmış şahısler, sizin amacıyla strateji ve taktik belirlemesi yaparlar. SEO eksperlerinın iş tanımları arama motoru iyileştirmeleri yapmalarıdır. Ülkemizde genelde internet tasarımcılar bu hizmeti sağlamaktadırlar.

Google en üst sırada çıkmak

Google aramalarında üst sıralarda yer alabilmek amacıyla yapmanız lüzumen şeylerden belki de en muhimi doğru anahtar kelimelerin seçimidir. Eğer kendi markanızdan eminseniz ve hâla aramalardaki sıralamanız kötü ise site dizaynınıza da ilgi etmeniz lüzummektedir. Kullanıcıların site bölgeında kaybolmadan aradıklarına basit bir şekilde ulaşmaları sitenin daha sık ziyaret edilmesini sağlayacaktır. Hem de sitenizin sürati da son derece mühimdir. Sekmelerin ya da direkt olarak sitenin açılması amacıyla şayet sürat kötü ise büyük ihtimalle o ziyaretçiyi kaybedersiniz. Son vakitlerde mühim bir başka faktörde sitenizin mobil aramalara uyumlu duruma getirilmesidir. Tasarım ve sürat bakımından sitenizin mobil kullanım amacıyla de ideal olmasından emin olmanız lüzummektedir.

Sitemi Google’da üst sıralara çıkmak

Google aramalarında üst sıralara çıkabilmek amacıyla SEO eksperlerinın tavsiyelerine uymanız bir şarttır. Google’ın kendisine ait bir algoritması bulunmaktadır ve aramalarda kendi teknikleriniz işe yaramadıysa SEO’ya ideal düzenlemeleri de denemeniz lüzummektedir. Sitenizde anahtar kelimelerin doğru bir şekilde seçilmesinin yanı sıra bağlantı metinlerinizin “daha çok bilgi amacıyla tıklayın” gibi ifadeleri de içermesi ve siteye yönlendirme yapması lüzummektedir. Eğer marka sayısal dşayeti yaratmayı başarırsanız sitenizin organic kullanıcılar doğrulusunda aratılması daha basit olacaktır. Bu amaçla dijital bölge dışındaki çalımalarınıza da yeteri kadar ehemmiyet vermeniz lüzumtiğince hayatidir.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum